Двајца малолетници од Арачиново претепани на автобуска постојка

1 min read

Вчера биле претепани двајца малолетници од с. Арачиново, скопско на автобуска постојка.

– На 25.01.2023 во 18.30 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив со повреди биле донесени двајца 15-годишни малолетници од с.Арачиново, скопско. Според пријавеното, околу 18.15 часот на автобуска постојка на ул.„Босна и Херцеговина“ тие биле физички нападнати од неколку лица, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Лев, Покетино и Вилаш-Боаш кандидати за селектор на белгиската репрезентација

Следно

Единаесет загинати и 11 повредени во ракетниот напад во Украина

Latest from Blog

Тухел останува во Баерн

Германскиот стратег Томас Тухел и следната сезона ќе биде тренер на минхенски Баерн, потврди претседателот на