Леао ќе може да игра на реваншот против Интер во ЛШ

1 min read

Милан ќе биде значително засилен за реванш дуелот од полуфиналето во Лигата на Шампионите против Интер, откако тренерот Стефано Пиоли изјави дека очекува Рафаел Леао да биде во тимот за овој дуел.

„Росонерите“ имаат негатива од 0-2 од првиот дуел на кој Леао не настапи поради повреда, но одличниот офанзивец е многу блиску до камбек на терените.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

„Генералка викенд“ за зелена, чиста и убава општина Бутел

Следно

Денеска дефиле на велосипедисти и мотоциклисти низ Скопје за подигнување на свеста за нивна безбедност

Latest from Blog

Тухел останува во Баерн

Германскиот стратег Томас Тухел и следната сезона ќе биде тренер на минхенски Баерн, потврди претседателот на