„Генералка викенд“ за зелена, чиста и убава општина Бутел

1 min read

Денеска во општина Бутел беше реализирана голема акција за чистење и уредување на голем број локации во нашата општина.

-Заедно со учениците од општинските основни училишта, децата од градинките, како и граѓаните на општина Бутел се приклучивме на оваа голема еко акција, информира градоначалникот Дарко Костовски.

Собран е одпадот од сите училишни дворови, јавни површини и местата каде што се собираат најмладите. А исто така, во изминатите денови во склоп на оваа акција беа исчистени и училиштата од насобраниот кабаст отпад кој се собирал со години.

-Развивањето на еко-свеста е наша обврска и постојан процес на кој обрнуваме и вложуваме големо внимание, објави Костовски на Фејсбук.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Канал5: Некој нелегално ноќе си гради зад поликлиниката Бит Пазар, никој не знае кој (ФОТО)

Следно

Леао ќе може да игра на реваншот против Интер во ЛШ

Latest from Blog

Тухел останува во Баерн

Германскиот стратег Томас Тухел и следната сезона ќе биде тренер на минхенски Баерн, потврди претседателот на