Лавицата Тахома e нов жител на Зоо Скопје

1 min read

Скопската зоолошка оваа зима стана дом на уште еден жител, а тоа е лавицата Тахома која дојде од Зоо Мунстер, Германија.

– Периодот на прилагодување во внатрешното живеалиште заврши а сончевото февруарско време е одличен услов таа полека да се навикнува на надворешната средина, информираат од Зоо Скопје.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Чешка на Украина ѝ има испратено воена опрема во вредност од 1,8 милијарди долари

Следно

Зеленски: Украина ќе „триумфира“ над рускиот терор

Latest from Blog

„Бреме“ од Мила Јовановиќ – Миленковиќ, „Измислена приказна“ и „Не застанувај продолжи понатаму: Лукавиот“ од Мики Душански избрани на конкурсот за откуп на необјавен и непоставуван македонски драмски текст

Министерството за култура, во соработка со Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ – Прилеп, информира за резултатите од „Конкурсот за откуп