Ламбе и Антониа ќе ја испеат „Вечниот Бог“ во дворот на општина Гази Баба

1 min read

Градоначалникот на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски ги покани сите дечиња да дојдат во дворот на општината утре (06.01.2023) во 10.00 часот.

– Заедно со Ламбе Алабаковски и Антониа Гиговска во дворот на општината ќе ја испееме песната „Вечниот Бог“, а сите дечиња заедно со Ламбе и Антониа ќе ги даруваме со божиќни пакетчиња, напиша Стефковски.

Општина Гази Баба ќе организира и бесплатен автобуски превоз од три локации во општината, по што автобусите ќе застануваат на секоја постојка.

Почетни локации на автобусите:

Црешево на сред село во 09:15 часот;

Идризово на автобуската станица во 09:15 часот;

Хиподром на почетна 50ка во 09:30 часот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

ПРИ КРАЈ СЕ БИЛЕТИТЕ ЗА ОПЕРСКИТЕ ВАСИЛИЧАРСКИ КОНЦЕРТИ ВО ОПЕРАТА

Следно

Папата Бенедикт потпишал картичка за донирање на органите по смртта, но тоа нема да се случи – еве ја причината

Latest from Blog