Кумановка нападнала малолетник во Кисела Вода

1 min read

Малолетник бил нападнат на подрачје на Кисела Вода од 58-годишна Кумановка.

-На 26.03.2023 во 15,00 часот во Полициска станица Кисела Вода Б.Т.(38) од Скопје пријавил дека околу 14.00 часот, на игралиште во основно училиште на подрачјето на Кисела Вода, неговиот малолетен син, по претходно недоразбирање со друг малолетник, бил физички нападнат од 58-годишната Р.И. од Куманово, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Србија и Унгарија ќе ги поканат С Македонија и регионот да се приклучат кон изградбата на брза пруга

Следно

ПОЛИЦАЈЦИТЕ МУ ГО ВЛЕЧЕА ДРЕСОТ, ПА МОРАШЕ ДА РЕАГИРА: Перуанскиот голман уапсен по тепачка со шпанската полиција (ВИДЕО)

Latest from Blog