ЌЕ ВИ СЕ РАСПАРА СРЦЕТО ОД ОВОЈ ДЕТАЉ ВО НОВНИОТ ДОМ – таткото кој ја држеше за раката мртвата ќерка доби на подарок целосно уреден стан, еве од кого (ВИДЕО)

1 min read

По разорниот земјотрес што ја потресе Турција илјадници семејства останаа без своите блиски, но и домови.

Еден од нив е и Месут Ханчер кој е запаметен како таткото кој ја држеше мртвата ќерка за рака под урнатините.

Сега, тој со своето семејство живее во нов дом кој му го подарил познатиот турски уметник Ебру Јашар.

Уметникот заедно со својата сопруга која е бизнисмен му подариле целосно опремена куќа на Месут кој стана симбол на катастрофата.

Во меѓувреме во нивниот нов дом во Анкара има и слика на која се насликани двајцата, а Ирмак е насликана како ангел.

Уметникот инаку преку социјалните мрежи неодамна му вети на семејството дека ќе му подари куќа откако нивната беше срамнета со земја, а по урнатините загина и ќерката чија рака таткото не ја испушташе со часови.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Субвенции на велосипеди за првпат во општина Илинден

Следно

Судењето за „Беса транс“ одложено за 31 март

Latest from Blog

Тухел останува во Баерн

Германскиот стратег Томас Тухел и следната сезона ќе биде тренер на минхенски Баерн, потврди претседателот на