Како скопјани може да превенираат појава на нови бездомни кучиња?

1 min read

Од ЈП Лајка ги повикуваат скопјани да превенираат размножување и појава на нови бездомни кучиња низ улиците на Скопје.

0Пријави бездомно куче за стерилизација/кастрација во ЈП Лајка на [email protected] и на 02/2 56 58 59 и 071/219-925. Стерилизација/кастрацијата на бездомните кучиња е бесплатна, информираат од Лајка.

Ова се однесува само на бездомните кучиња на територија на општините на град Скопје.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Родителите од регионот исплашени: Се појави детска дрога во облик на мастики, доаѓа од Косово – еве каков ефект има

Следно

ЕУ сака да формира обвинителство кое ќе собира докази за руските злосторства

Latest from Blog