Како фудбалерот го поминува времето со своите синови? Обожавателите на Шакира го КРИТИКУВАА ПИКЕ заради овој потег!

1 min read

Бурата која се крена во медиумите околу познатата колумбиска пејачка Шакира и нејзиниот поранешен партнер Пике Жерар не стивнува со месеци.

Сите погледи на јавноста се вперени во нив двајца, а се чини дека животот му се превртел наопаку, а на проблемите не им се гледа крајот.

Имено, на интернет неодамна се појави видео на кое се гледа како Пике ги вози своите синови Милан и Саша до куќата во која живеат момчињата со нивната мајка Шакира.

Како што можете да видите на видеото, тој ги остава децата пред куќата на екстремно лошо време, додека надвор врне. Пике седи во својот автомобил, не му е гајле што дождот врне, дозволувајќи им на децата сами да го носат претешкиот куфер од багажникот на неговиот автомобил.

Дури и кога децата со многу труд го влечеле тешкиот куфер, на видеото се гледа како автомобилот на Пике заминува со ширум отворено багажникот на возилото.

Фановите на Шакира ја искористија оваа прилика да го критикуваат на Твитер. Го нарекоа неодговорен татко, кој наместо да излегува надвор, да им помага на децата и да се збогува со нив како родителите, тој се грижи случајно да не се намокри.

– Колку страшен татко, не им помага со куферите, ниту пак со љубов се збогува со нив, а кутриот Милан едвај се снашол со куферот – коментирал еден корисник на видеото.

Коментарите не завршуваат тука.

-Каков татко полн со љубов… она што децата го сакаат е наскоро да ја видат својата мајка – на видеото со саркастичен тон реагирал друг корисник.

А имаше и такви кои се чудеа како може Шакира да биде со таков човек толку години.

– Сè уште ме збунува тоа што Шакира потроши 12 години за овој човек, оној кој ги остави децата сами, а едно од нив се мачи да носи тешка торба – додал друг.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Нивото на водата во Охридското Езеро е 22 сантиметри под просекот

Следно

Туркије: Уште една жена спасена од урнатините 204 часа по земјотресот

Latest from Blog