Јувентус до крајот на јануари без повредениот Влаховиќ

1 min read

Напаѓачот на италијанскиот прволигаш Јувентус и српски репрезентативец Душан Влаховиќ нема да биде во составот на клубот од Торино до крајот на јануари, објавија денеска локалните медиуми.

Влаховиќ ќе ги пропушти натпреварите на Јувентус во Серија А против Наполи, Аталанта и Монца, а српскиот репрезентативец нема да може да му помогне на својот клуб и на дуелот од осминафиналето во Купот на Италија против Монца на 19 овој месец.

Влаховиќ беше дел од составот на Србија на Мундијалот во Катар, но поради повреда имаше помала минутажа.

Јувентус е во проблеми со повредени играчи и во моментов, покрај Влаховиќ, не може да смета ниту на услугите на Пол Погба, Леонардо Бонучи, Хуан Квадрадо, Матија де Шиљо и Глејсон Бремер.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Николоски: Со промена на власта, со предвремени избори работите во државата ќе почнат да се средуваат пополека, расположението кај граѓаните ќе биде на подобро

Следно

Завршен настан од манифестацијата „Бадникови поворки“: Божиќен концерт во Филхармонија

Latest from Blog