Изречени 199 казни за еден ден во Скопје

1 min read

Во контролите во областа на сообраќајот вчера на територија на Град Скопје изречени се вкупно 199 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 46 санкции, 10 мерки за возење без возачка дозвола, девет  санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила.  

Како што информираа денеска од МВР, изречени се 38 мерки за прекршоци што ги прават пешаците, четири санкции за возење под дејство на алкохол.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

„Јас сум психопат кој треба да се смири“: Коста го открива мотивот за масакрот во Белград

Следно

Директорот на Клиничкиот центар на Србија: Двајца ученици и наставничката се стабилни, третиот ученик е подобар, но сепак критичен

Latest from Blog

Почна?

„Интензитетот се зголемува ама ќе треба да мине прилично долго време,“ изјавил Подолјак, порачувајќи дека како