Инцидент во Скопје: Прво го нападнал со тврд предмет, па му го оштетил возилото

1 min read

23-годишник од с. Трубарево бил физички нападнат со тврд предмет од И.Н.

– На 02.02.2023 во 20.30 часот во СВР Скопје, М.М.(23) од с.Трубарево, скопско, пријавил дека околу 19.50 часот на ул.„Благоја Стефковски“ бил физички нападнат со тврд предмет од И.Н., кој го оштетил и неговото возило, информира МВР.

Се работи на расчистување на случајот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Азербејџан планира да го удвои извозот на гас до 2027 година

Следно

Урсула фон дер Лајен: Не постои строг распоред за пристапување на Украина во ЕУ

Latest from Blog