Иниеста повторно во дресот на Барселона?

1 min read

Познатиот шпански играч за врска Андрес Иниеста и официјално е слободен играч откако стави крај на петгодишниот ангажман во јапонскиот Висел Кобе.

Триесет и деветгодишниот мајстор на фудбалот наскоро ќе објави дали и каде ќе ја продолжи кариерата, но во меѓувреме работи на проект кој ќе го доведе повторно да го облече дресот на неговата сакана Барселона.

Имено, планирано е да се организира пријателски натпревар помеѓу Барселона и Кобe, кој би се одиграл во знакот на Андрес Иниеста. Тој ќе игра по едно полувреме за двете екипи.

Барселона наводно без проблем се согласила на оваа идеја, додека сега го чека „зелено светло“ од Кобe.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Австрија ќе ја претвори куќата во која е роден Хитлер во центар за обука за човекови права

Следно

САМО 20 ДУШИ ДОЈДОА НА КОМЕМОРАЦИЈАТА ЗА ФЕРУС МУСТАФОВ КОЈ ГИ СОБИРАШЕ АПЛАУЗИТЕ НИЗ ЦЕЛ СВЕТ

Latest from Blog

Тухел останува во Баерн

Германскиот стратег Томас Тухел и следната сезона ќе биде тренер на минхенски Баерн, потврди претседателот на