Хрват ќе му биде тренер на Роналдо во Ал Наср

1 min read

Ал Наср предводен од големата ѕвезда Кристијано Роналдо сака да ја освои титулата во Саудиска Арабиија, но во моментов заостанува зад првопласираниот Ал-Итихад и поради тоа водечките луѓе се решиле да направат промена на тренерската позиција.

Информациите се дека Руди Гарсија е веќе минато иако за ова се уште нема официјална потврда од клубот пред кого е важен меч против Ал Хилал.

Медиумите воедно пренесуваат и дека Гарсија добил наследник и тоа во името на хрватскиот стратег Динко Јеличиќ кој досега работеше во младите категории на Ал Наср. Останува да се види дали Јеличиќ ќе биде само привремено решение за некој натпревар или ќе го води тимот до крајот до крајот на кампањата.

Динко има работено во повеќе хрватки клубови, бил селектор и на селекциите до 19 и 20 години, а бил и во академијата на шпански Алавес.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Бајден за протечените документи на Пентагон: Во тек е сеопфатна истрага, се приближуваме до одговори

Следно

Србија ниту извезувала, ниту ќе извезува оружје во Украина, вели Вучиќ  

Latest from Blog

Почна?

„Интензитетот се зголемува ама ќе треба да мине прилично долго време,“ изјавил Подолјак, порачувајќи дека како