ХОРОР: До смрт претепано мало дете, мајката-монструм лажела дека паднало по скали

1 min read

Четиригодишно момче од германското место Барзингхаузен во близина на Хановер било брутално претепано до смрт од партнерот на својата мајка.

Потоа мајката на детето, ги лажела полицајците дека тоа паднало по скали.

Што објавуваат тамошните локални медиуми?

Мајката на момчето (28) и нејзиното момче (33) од вчера се во притвор. Тој човек е осомничен дека го претепал детето до смрт. Извори од истрагата откриваат дека жената не се обидела да го спречи ужасниот чин на насилство.

Мајката се јавила на бројот на итните служби околу 8 часот наутро во петокот, а на полицајците им кажала дека го нашла детето мртво во креветот, по што се обидела да го реанимира, но не успеала.

Нејзината следна верзија на ужасниот настан била дека детето паднало по скали.

Лекар од итната помош забележал дека на телото на детето има повреди кои не се совпаѓаат со верзијата на мајката, по што пријавил во полицијата.

Врз телото била извршена обдукција, која потврдила дека повредите не може да се припишат на пад по скали.

Мајката и нејзиниот партнер се во притвор, а шестгодишната сестра на убиеното момче е згрижена од социјалните служби.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Бандата на Џими „Скарата“ владее со најопасниот град на светот, секојдневно гинат најмалку 20 луѓе

Следно

Автомобил експлодирал покрај Славјанка Петровска, се огласи министерката

Latest from Blog