Автомобил експлодирал покрај Славјанка Петровска, се огласи министерката

1 min read

Автомобил експлодира на булеварот „Кочо Рацин“ во близина на гимназијата „Раде Јовчевски Корчагин“ додека во непосредна близина се движела министерката за одбрана Славјанка Петровска.

Информацијата за „А1он“ ја потврди Петровска која што го забелажала настанот.

Прашана дали се сомнева дека е загрозена нејзината безбедност, таа за „А1он“ негираше.

„Се е океј, чиста случајност. Јас одев пешки од спротивната страна на булеварот и во тој момент експлодираше возилото. Нема никаква врска со мене и колку што знам нема повредени, возачот на возилото е добар“, вели Петровска за “А1он”.

На терен е испратена и увидна екипа на МВР, а откако е изгаснат пожарот од противпожарната бригада на Скопје.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ХОРОР: До смрт претепано мало дете, мајката-монструм лажела дека паднало по скали

Следно

Откриен идентитетот на хулиганите кои нападнаа родители од Србија на ДЕТСКИ ТУРНИР

Latest from Blog