Хаким Зијеш пред трансфер во Милан

1 min read

Фудбалскиот репрезентативец на Мароко, Хаким Зијеш, официјално побарал од управата на клубот на Челси да му даде зелено светло за трансфер оваа зима, пренесуваат англиските медиуми.

Сега англиските медиуми тврдат дека Зијеш дефинитивно решил да си замине од Челси, а негова нова дестинација ќе биде Милан со кој се поврзуваше изминатава година.

„Росонерите“ веќе подолго време се во контакт со неговиот агент и моментално интензивно работат на позајмица со обврска да го купат играчот на крајот од сезоната.

Зијеш дојде во Челси од Ајакс за околу 40 милиони евра во летото 2020 година. Неговата сегашна вредност се проценува на 20 милиони евра.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Анонимуси објавија дека хакирале доверливи документи на Владата на Србија

Следно

„Инферно“ во февруари во Велешки театар, Пројковски ја посвети на Томаж Пандур

Latest from Blog