Грчец два дена е во тотален мрак поради неконтролирани кражби на струја

1 min read

Жителите на Грчец веќе два дена се без струја поради сериозен дефект во мрежата, а ова не е првпат да се случува вакво нешто.

Поради тоа жителите не се задоволни и излегоа на протест пред подружницата на ЕВН во Ѓорче Петров и бараа отстранување на дефектот.

Од ЕВН информираат дека дефектите се појавуваат поради кражбите од страна на дел од жителите, но освен тоа имале проблем и со жители кои им ги напаѓале екипите на терен кога одат да го санираат дефектот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Еврејските доселеници вандализираа имот на Палестинци, го блокираат влезот во Рамала

Следно

Додик: Република Српска ќе стане независна држава, со БиХ не може да бидеме дел од „Отворен Балкан“

Latest from Blog