Граѓаните се жалат: Нападнати 11 жени и обиени 70 станови во Карпош (Фото)

1 min read

На Твитер беа објавени фотографии од безбедносни камери на кои може да се забележи дека една жена била нападната во Карпош 4, по што пристигнаа голем број реакции од корисниците на социјалната мрежа.

– 11 нападнати жени и 70 станови обиени кај нас во населба. Стевчо брат, уште ќе штедиме струја, прашува корисничка потпишана под името „До Ре Ми“.

Граѓаните се револтирани затоа што уличното осветлување е исклучено, па прашуваат дали сè уште ќе се штеди струја кога се случуваат вакви напади.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Вучиќ донесе одлука за зголемување на бројот на специјалните единици

Следно

Менхетен губи по 12 милијарди долари годишно затоа што луѓе работат од дома

Latest from Blog