Градоначалникот на Илинден се сретна со пратеник и заменик градоначалник од Србија

1 min read

Градоначалникот на Општина Илинден, Александар Георгиевски оствари работна средба со заменик градоначалникот на Општина Нова Црња од Војводина, Република Србија, господин Драган Даничиќ, како и пратеникот во покраинското Собрание на Војводина, господин Дејан Панич.

– На средбата разговаравме за воспоставување на соработка помеѓу Општина Илинден и Општина Нова Црња, а таа би била во повеќе области, информира Георгиевски.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Лекарите во Штип стравуваат од нова епидемија од морбили

Следно

Фергусон му посака добредојде на Клоп во „Клубот 1000“

Latest from Blog