ГОЛЕМИНАТА НА СПАСУВАЧКИТЕ ЕКИПИ НЕМА КРАЈ – дете побарало да бидат спасени неговите папагали заробени во неговиот дом (ВИДЕО)

1 min read

Спасувачките екипи не само што ги спасуваат живите луѓе од подурнатините, туку тие спасуваат и живи животни кои се заробени со денови по трагедијата која ја погоди оваа област во Турција.

Во областа Пазарџик во Кахраманмараш која во понеделникот беше погодена од катастрофалниот земјотрес се спасени три папагали на едно момче кое ги прашало спасувачките екипи дали можат да го сторат тоа за него.

Освен тоа тие налетале и на мачка која била спасена по само 30 минути работа за спасувачките екипи.

Волонтерот за турските медиуми раскажува дека во зградата не се слушнал никаков звук, а потоа им се приближил едно момче кое им рекло дека во неговиот стан има заробено три папагали и доколку сакаат можат да ги спасат.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Предложен притвор за Марјан „Доказ“, Обвинителството охрабрува и други евентуални оштетени да пријават

Следно

Екипи на „Паркови и зеленило“ со активности во Општина Аеродром

Latest from Blog