Екипи на „Паркови и зеленило“ со активности во Општина Аеродром

1 min read

ЈП „Паркови и зеленило“ денеска имаше активности на булеварот „Јане Сандандски“ во општина Аеродром.

– Уредување на зеленилото, кроење вегетација, собирање лисја се активностите кои денеска се одвиваат низ зеленилото на булевар Јане Сандански во општина Аеродром, информираат од претпријатието.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

ГОЛЕМИНАТА НА СПАСУВАЧКИТЕ ЕКИПИ НЕМА КРАЈ – дете побарало да бидат спасени неговите папагали заробени во неговиот дом (ВИДЕО)

Следно

ИВАН ПОПОВСКИ ПО 8 ГОДИНИ ЌЕ РЕЖИРА ВО МАКЕДОНИЈА, СИНИША ЕВТИМОВ СО ТЕАТАРСКА ВЕРЗИЈА НА ХИТ-СЕРИЈАТА „АЛО, АЛО“

Latest from Blog