Германија се спаси во финишот од мечот со Швајцарија

1 min read

Фудбалерите на Германија во судиското надополнување успеа да избегне пораз и да го скрши отпорот на Швајцарија (1-1) и го задржа првото место во групата А на Еврпското првенство.

Номиналниот домаќин на овој натпревар поведе со голот на Ндоје, а потоа играше перфектна одбрана со која ги одбиваше налетите на фаворитот. По бројни шанси, отпорот пукна во 92. минута со голот на џокерот Никлас Филкруг.

Доминантната игра на Германците им вроди со плод, па откако обезбедија реми во финишот го задржаа првото место во групата А.

Извор: kurir.mk

Претходно

Собранието вечерва со 77 гласа „за“ и 22 гласа „против“ ја избра новата Влада

Следно

Неколку лица загинаа и најмалку 13 ранети во терористички напад во Дагестан

Latest from Blog