Георгиевски освои бронзен медал на „Президент купот“

1 min read

Најдобриот македонски таеквондист, Дејан Георгиевски освои бронзен медал на „Президент купот“, кој се одржа во Истанбул, Турција.

Георгиевски стигна до полуфиналето, каде што загуби од актуелниот олимписки шампион Сисе од Брегот на Слоновата коска со 0-2 во рунди, односно 0-4 и 1-3.

Македонскиот таеквондист претходно беше подобар од Хамидреза Бадријалјабади од Азербејџан со 2-0 во рунди, а со ист резултат го победи и Берат Хусен Демирчиоглу од Турција.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Спасувачки тимови од Холандија и Романија на пат кон Туркија која ја потресе силен земјотрес

Следно

ФОТОГАЛЕРИЈА: Потресни слики од Турција и Сирија, најмалку 640 загинати

Latest from Blog