Франција победи со автогол, Мбапе со скршен нос

1 min read

Репрезентацијата на Франција со победа над Австрија од 1-0 го започна настапот на Европското првенство, турнир на кој важат за еден од главните фаворити за освојување на пехарот.

„Триколорите“ не блескаа, ама ги освоија трите посакувани бода иако не тие не постигнаа гол во Дизелдорф. Имено клучниот момент се случи во 38 минута кога Бобер си постигна автогол.

Најубавата шанса за зголемување на водство ја пропушти Мбапе, играч кој пак во финишот по еден обид со глава го закачи Дансо и по се изгледа заврши со скршен нос, односно мораше да ја напушти играта.

 

Извор: kurir.mk

Претходно

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа на Галичица

Следно

Новак Ѓоковиќ планира да игра и на Вимблдон

Latest from Blog