Новак Ѓоковиќ планира да игра и на Вимблдон

1 min read

Српските медиуми објавија дека Новак Ѓоковиќ тренира за да биде подготвен за настап и на Вимблдон кој же се игра од 1. до 14. јули.

Новак Ѓоковиќ планира да нападне уште еден грен-слем трофеј, тоа е последната информација која доаѓа од Србија.

Наводно, Ѓоковиќ е во Белград и напорно работи за да биде подготвен за Вимблдон. Операцијата е минато, а рехабилитацијата се одвива одлично.

Србинот не би бил првиот тенисер кој оперирал менискус меѓу Ролан Гарос и Вимблдон, тоа го направи претходно и Тејлор Фриц.

Извор: kurir.mk

Претходно

Франција победи со автогол, Мбапе со скршен нос

Следно

Изгореа складишта за нафта во Ростовската област по напад со дронови

Latest from Blog