Фото: Основното училиште во Визбегово на есен ќе почне со настава

1 min read

Градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски беше на увид на градежните активности во Визбегово, каде што се гради основно училиште кое на есен треба да почне со настава.

Изградбата на основното училиште во Визбегово почна пред една година, а истото ќе има капацитет за над 500 ученици.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Даравелски бара ново судење

Следно

Во САД суспендирани сите внатрешни летови поради пад на НОТАМС

Latest from Blog