(ФОТО) Лето во Бразил: Температурата и до 46 Целзиусови степени, плажите преполни

1 min read

Рио де Жанеиро во Бразил ги забележа најтоплите летни денови, па плажите во бразилската метропола беа полни со луѓе.

Плажа Ипанема, Рио де Жанеиро, фото: EPA-EFE/Antonio Lacerda

Плажата Ипанема, која се наоѓа во јужниот дел на градот, беше особено полна со капачи и посетители.

Рекордни температури беа забележани три дена по ред во Рио, надминувајќи 40 Целзиусови степени, со ефект на вистинско чувство и до 46.

Плажа Ипанема, Рио де Жанеиро, фото: EPA-EFE/Antonio Lacerda

Летото во Бразил трае од декември до март, а зимата од јуни до септември.

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

На меѓуградската автобуска станица во Скопје пронајден мртов маж

Следно

ФИФА со контра удар кон ПСЖ

Latest from Blog