Фото: „Лајка“ доби прекривки за кучињата

1 min read

Јавното претпријатие „Лајка“ – Скопје ги информира граѓаните дека добиле прекривки за кучињата како донација од една компанија.

– Нè радува што се повеќе компании се обраќаат во „Лајка„ за да помогнат и со својот хуман придонес ги поттикнуваат останатите општествено одговорни компании да го сторат истото, информираат од ЈП „Лајка“.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Иван Тричковски заврши во болница, за среќа избегнал потешка повреда

Следно

Герила акција на ВМРО-ДПМНЕ ОК Битола: „Молика кој ќе ја купува? Шоферот, директорот или премиерот?“ (ФОТО)

Latest from Blog