ФБИ во викендичката на Бајден во Далавер не пронајде доверливи документи

1 min read

Во викендичката на американскиот претседател Џо Бајден во Рехобот Бич, во сојузната држава Делавер не се пронајдени доверливи документи, изјави личниот адвокат на Бајден, Боб Бауер.

Претходно, адвокатот Бауер изјави дека припадници на американското Федерално истражно биро (ФБИ) денеска вршат претрес во викендичката на Бајден.

Претресот, како и најмалку двата други спроведени на локации поврзани со Бајден, беше преземен во соработка на претседателот и неговиот правен тим.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Маричиќ: Нови 53 милиони евра за Северна Македонија од ЕУ за инвестиции во енергетиката и животна средина

Следно

Гир: Со вклучувањето на Бугарите во Уставот, не се менува неговата суштина

Latest from Blog