Ердоган: Бројот на жртви од силните земјотреси се искачи на 14.014

1 min read

ГАЗИАНТЕП (АА) – Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган соопшти дека бројот на жртви од силните земјотреси кои во понеделникот ја погодија јужна Туркије се искачил на 14.014.

Ердоган: „Целта ни е целосно опоравување и обнова на 10-те области погодени од земјотресот за една година.“На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS).

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

Вештакот за „Ласкарци“ не оздраве за денешното рочиште

Следно

Грција одлучи да продолжи со процесот на купување израелски ракети „Спајк НЛОС“

Latest from Blog