Елмас и соиграчите израдуваа 10 годишно детенце кое се мајтапеше со Интер: Ладно е надвор, минус 13! (ФОТО)

1 min read

Елиф Елмас и соиграчите израдуваа еден млад навивач на Наполи кој стана хит на популарниот фестивал Санремо откако се мајтапеше со водителот Амадеус, кој е голем фан на Интер.

Наполи синоќа имаше специјален гостин на „Диего Армандо Марадона“, 10 годишно детенце, млад актер од мини серијата „Реста Кон Ме“ на РАИ. Момчето стане хит на популарниот фестивал Санремо откако се мајтапеше со водителот Амадеус, кој е голем фан на Интер.

Кога момчето се качило на бината, му се обратило на Амадеус и му рекло: „Надвор е ладно, минус 13“.

Момчето алудира на разликата помеѓу Наполи и Интер на табелата, „наполитанците“ до вчера имаа 13 бода предност (по победата над Кремонезе, Наполи сега бега 16 бода).

Па претседателот Аурелио Де Лаурентис го поканил момчето, кое доби дрес потпишан од Елиф Елмас и соиграчите, а се сретна и со тренерот Лучано Спалети.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Грчките спасувачки тимови се вратија од Турција

Следно

Енигма: Заменик-министерот за култура од Алтернатива не е на списокот на Ковачевски за разрешување – од Владата не кажуваат зошто 

Latest from Blog