Елиф Елмас вреди 50 милиони евра, објави Наполи

1 min read

Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас игра одлично оваа сезона во дресот на Наполи и клубот од Неапол нема намера лесно да се откаже од него.

Според италијанските медуми, „наполитанците“ не би се сложиле да го продадат македонскиот ас без понуда од 50 милиони евра.Тоа го откри италијанскиот новинар Франческо Модуњо на „Теленовело“.

„Елмас е еден од највредните фудбалери на Наполи, неговата нова цена изнесува 50 милиони евра, сега никој не сака да чуе да чуе да биде продаден за помалку“, истакна Модуњо.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

„72% од граѓаните на Македонија сметаат дека државата се движи во погрешна насока, затоа потребни се избори за спас од оваа неспособна власт“

Следно

125.000 ЕВРА ОД ДРЖАВНИОТ БУЏЕТ ГОДИНАВА ОДАТ ЗА ЦРКВАТА ВО КУРБИНОВО

Latest from Blog