Две лица повредени во тешка сообраќајка во Илинден

1 min read

Во текот на вчершаниот ден се случила тешка сообраќајка во општина Илинден.

– На 02.02.2023 во 14.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локалниот пат с.Кадино кон с.Бунарџик, општина Илинден, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „опел астра“, управувано од М.Ј.(42) од с.Марино, општина Илинден и патничко моторно возило „фолксваген голф“,управувано од С.М.(65) од Скопје, двете со скопски регистарски ознаки, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот М.Ј., а со телесни повреди се здобил малолетен сопатник од истото возило, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Галуп: Секој четврти Бугарин сака да емигрира во друга држава

Следно

„Европа оди надолу, со Украина врзана за нејзините нозе“

Latest from Blog