Двајца скопјани каснати од улични кучиња

1 min read

Во текот на вчерашниот ден регистрирани две каснувања од улични кучиња на подрачјето на Скопје. 

На 01.03.2023 во 12.45 часот во Полициската станица Центар, Д.Л.(56) од Скопје пријавил дека на ул.„Васил Главинов“ бил каснат од куче скитник.

На 01.03.2023 во Полициската станица Драчево, А.М.(23) од Скопје пријавил дека на ул.„Андреја Петковиќ“ бил каснат од куче скитник, информираа од МВР. 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Украина: Во руски ракетен напад во Запорожје загинаа најмалку 4 лица

Следно

Русија го обвини сараевскиот театар за антируска пропаганда поради „Идиот“

Latest from Blog