Дрво падна и оштети паркирани автомобили во Козле

1 min read

Силниот ветер што попладнево неколку часа дуваше во главниот град скрши дрво кое падна врз неколку возила на улицата „Јуриј Гагарин“ во скопската населба Козле.  Дрвото е паднато врз паркирани автомобили, а според првичните информации нема повредени луѓе.

Засега нема официјална информација за интервенции од страна градски служби на остранување на падното дрво.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Таравари до амбасадорите: Да ги засукаме ракавите и да ѝ објавиме војна на партизацијата и корупцијата

Следно

Снежно невреме ги зафати Чешка, Словачка и Полска – има загинати

Latest from Blog