Дојави за бомби во средни училишта во Софија

1 min read

Дојави за поставени бомби се регистрирани денеска во неколку средни училишта во Софија, јавија бугарските медиуми. Родителите биле повикани да си ги земат децата од школите.

Учениците од втора смена, според медиумите во Софија, ќе имаат онлајн настава.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Лекарската комора обезбеди парична донација за настраданите во Турција

Следно

Хатајспор се повлече од турското фудбалско првенство

Latest from Blog