Доделени признанија и благодарници на повеќекратни крводарители во Ѓорче Петров

1 min read

По повод денот на основањето на Црвениот крст и Денот на крводарителство беа доделени јубилејните признанија и благодарници на повеќекратни крводарители, волонтери и истакнати членови во крводарителството.

-Честитки за јубилејно признание за 100 кродарувања на Тони Трајковски и јубилејни признанија за 50 крводарувања на Илија Најдоски, Марјан Ристов и Димче Китевски.

Заедно со претставници од Црвениот крст денеска доделивме и благодарница за мотиватори во крводарителството на Драги Трајаноски, како и благодарница за придонес во унапредување на крводарителството на ПЗУ ,,Азура,,- Ѓорче Петров, напиша градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски.

Во сабота од 10 до 15 часот во Центарот за култура ќе биде организирана нова крводарителска акција.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Неидентификувани беспилотни летала нападнаа шлепери што во Сирија влегле преку Ирак

Следно

Судот во Хаг изрази загриженост за руските закани поврзани со налогот за апсење на Путин

Latest from Blog