Дипломска претстава „Стари фотографии“ на студентите од Факултетот за драмски уметности-турска катедра

1 min read

Нa 1 јуни (четврток) 2023 во 20 часот, студентите од Факултетот за драмски уметности – турска катедра во класата на проф. Елјеса Касо ќе ја изведат дипломската претстава СТАРИ ФОТОГРАФИИ  од Динчер Сумер.

Претставата ќе биде изведена на сцената на Театар Комедија.

 

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

ИЗВОР: republika.mk

Претходно

СКОПСКИОТ ВИКЕНД НА ГОРДОСТА ОД 1 ДО 13 ЈУНИ ВО МСУ, МКЦ И „ЈАДРО“

Следно

Ф-16ките можат да и помогнат на Украина, ама не и против Русија

Latest from Blog