ДИК: Сите гласачки места отворени на време, некаде регистрирани помали технички проблеми

1 min read

До 9:30 часот изборите во земјава течат мирно и без неправилности, информираше претседателот на ДИК, Александар Даштевски, на првата денешна прес конференција. Како што рече тој, до ДИК пристигнале 12 приговори за заштита на гласачко право, кои во моментот се предмет на разгледување на Комисијата, а пријавени се и помали технички проблеми кои тековно се решаваат.

Вкупен број на гласачи кои гласале до 9 часот, на гласачките места од кои пристигнале податоци до ДИК, е 3,85%.

Извор: alsat.mk

Претходно

ФОТО: Оваа крава е продадена за 4,8 милиони долари, еве што ја прави посебна

Следно

Американскиот Сенат одобри 61 милијарда долари помош за Украина

Latest from Blog