Џанлука Фереро нов претседател на Јувентус

1 min read

Фудбалскиот клуб Јувентус конечно доби нов претседател. Со трофејниот италијански клуб ќе раководи сметководителот Џанлука Фереро.

Новиот прв човек на „старата дама“ го замени Андреа Ањели, кој поднесе оставка на крајот на ноември под притисок на судската истрага за можна сметководствена измама.

Фереро (60) беше единствениот кандидат избран од „Ексор“, холдингот на семејството Ањели кој го контролира најуспешниот италијански клуб (36 лигашки титули). На крајот на ноември оставки, покрај Ањели, поднесоа и потпретседателот Павел Недвед, како и целиот одбор на директори.

 

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Мицкоски со честитка по повод празникот Богојавление Христово – Водици

Следно

Православните верници го слават Богојавление – Водици, централните манифестации традиционално во Скопје и Охрид 

Latest from Blog