Денеска традиционално палење на Василичарски оган во Ѓорче Петров

1 min read

Градоначалникот на Општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски најави дека и денеска традиционално ќе се пали Василичарски оган, а настанот ќе се одржи во населба Даме Груев веднаш до месната заедница во 18 часот.

– Општина Ѓорче Петров, како и секогаш кога станува збор за овие традиционални денови кои ги одбележуваме, ќе биде покровител и на овој настан, информира Стојкоски.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

МВР: За еден ден 299 санкции за брзо возење

Следно

Фото: Се уредува зеленилото на кејот на Вардар

Latest from Blog

ОН: Газа е пекол на земјата

„Пекол на земјата“ ја опишаа оваа ситуација агенцијата за за палестинските бегалци. Кога израелците го нападнаа