Данило потпиша нов договор со Јувентус

1 min read

31-годишниот бразилски бек на Јувентус , Данило, потпиша нов договор со клубот кој ќе го задржи во Торино најмалку до летото 2025 година.

По неговото пристигнување во Јувентус во август 2019 година, тој веднаш ја покажа својата наклонетост кон нашите бои“, напиша „старата дама“ на својот сајт по објавата на официјалната информација за негово останување.

Десниот бек на Јувентус му се приклучи на Јуве од Манчестер Сити во 2019 година во размена на договор со кој Жоао Кансело замина во спротивна насока. Пред тоа ги носеше дресовите на Реал Мадрид, Порто и Сантос.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Гала филмска вечер по повод Месецот на франкофонијата

Следно

Уапсени троица скопјани кои измачуваа животно среде улица

Latest from Blog