Да си ја чуваме татковината, ни порача Пендаровски за Божиќ

1 min read

Претседателот Стево Пендаровски денеска на сите православни верници им го честиташе големиот христијански празник Христовото раѓање – Божиќ.

Светлината на Божиќ нека се всели во нашите домови и донесе просперитет во целото општество. Да се почитуваме меѓу себе, да бидеме солидарни и да си ја чуваме татковината, напиша Пендаровски на Фејсбук.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Српска листа за утре најави протест во Штрпце поради нападите на Србите во Косово

Следно

Иран егзекутираше уште двајца мажи поради протестите низ земјата

Latest from Blog

Тухел останува во Баерн

Германскиот стратег Томас Тухел и следната сезона ќе биде тренер на минхенски Баерн, потврди претседателот на