Честитка на Градоначалничката на Град Скопје Арсовска по повод католички Велигден 09.4.2023

1 min read

На сите христијански верници кои го прославуваат најголемиот христијански празник Велигден според Грегоријанскиот календар, им честитам со желби за добро здравје, мир и среќа.

На покана на Монсињор д-р Киро Стојанов, католичкиот бискуп на Скопската бискупија и Струмичко-скопски епарх за Католиците од византиски обред во Македонија, присуствував на Велигденското бдение.

На денот на овој голем христијански празник, во духот на меѓусебното почитување, да си помагаме еден со друг, со добра мисла да посакаме милост и благослов за изнемоштените, разбирање и сплотеност на семејствата, пријателите и соседите.

ИЗВОР: skopje.gov.mk

Претходно

(ФОТО) Маж и неговата 11-годишна ќерка загинаа во руско гранатирање на градот Запорожје

Следно

Платформата за борба против корупцијата бара повлекување на дневниот ред за утрешната собраниска седница на која се девет предлог-закони за коридорите 8 и 10-д

Latest from Blog