Челси заинтересиран за Нејмар

1 min read

Сопственикот на фудбалскиот клуб Челси, Тод Боли, разговарал со челниците на францускиот шампион ПСЖ за евентуален трансфер на бразилскиот напаѓач Нејмар во редовите на лондонскиот клуб.

Ова денеска го пренесуваат англиските медиуми, напоменувајќи дека ПСЖ се подготвува за заминување на Нејмар и Аргентинецот Лионел Меси, поради нарушени односи во соблекувалната на клубот од Париз.

Нејмар, наводно, имал кавга со соиграчите пред да влезе во жесток вербален судир и со спортскиот директор Луис Кампос, по минатонеделниот првенствен пораз од Монако (1-3).

Нејмар е член на ПСЖ од 2017 година кога дојде од Барселона за 222 милиони евра.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Ристески до Ковачевски: Џабе е реконструкција, излез од оваа ситуација е можен само со избори

Следно

Дали „војната на Путин“ навистина е само војна на Путин?

Latest from Blog

Кралот на неблагодарните

Планинарот Равичандар Тарумалингам е најден во озлогласената „смртна зона“ на Еверест, на околу 8.300 метри, каде