Чави го извади Рафиња од игра, фудбалерот збесна, почна да крши столче! (ВИДЕО)

1 min read

Барселона синоќа одигра 2-2 против Манчестер јунајтед во меч од Лига Европа, а во центарот на вниманието беше Рафиња кој не ја прифати лесно одлуката на Чави да биде заменет.

Рафиња одигра одличен меч, постигна гол за 2-2 во 76. минута, а неколку минути подоцна Чави реши да го извади.

Навивачите беа изненадени од оваа одлука, дел од нив свиркаа, а Рафиња збесна откако седна на клупата, па почна да крши столче.

По натпреварот Рафиња јавно му се извини на Чави, на Феран Торес кој влезе место него во игра, се извини на сите соиграчи и навивачите. Рече дека го понеле емоциите и не можел да се контролира.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Општина Петровец изврши реконструкција на три улици

Следно

„Театар Куманово“ не доби буџет за реконструкција: Ќе одбележи 75 години со дупки на кровот, провев, распаднати ѕидови, влага, проблеми со глувци, дотраени чиги, небезбедна сцена, скршени столчиња во гледалиштето

Latest from Blog