Бен Чилвел го продолжи договорот со Челси до 2027 година

1 min read

Англискиот интернационалец Бен Чилвел ќе потпише нов долгорочен договор со Челси. Левиот бек ги прифатил условите на клубот и е подготвен да потпише нов договор до летото 2027 година.

Чилвел (26) му се приклучи на Челси во 2020 година од Лестер. За три сезони со „сините“ има 79 настапи и девет гола, освојувајќи ја Лигата на шампионите и Суперкупот на Европа во 2021 година.

За репрезентацијата на Англија дефанзивецот има 18 натпревари и еден постигнат гол

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Неизвесност на Волстрит пред извештајот за инфлацијата

Следно

(ВИДЕО) Еруптираше голем вулкан во Русија: облакот од пепел се прошири на повеќе од 70 километри

Latest from Blog