Барменот Вања Головски ќе ја претставува земјава на Светското првенство на бармени во Рим

1 min read

Барменот Вања Головски ќе ја претставува земјава на Светското првенство на бармени во Рим. Тој победи на 14. Државно првенство на бармени, што во организација на Здружението на бармени на Македонија, се одржa во хотелот „Мериот“.

Второто и третото место го освоија Никола Анастасијески и Дејвид Кузманов, а наградата за најдобра техника Никола Ефремов. На натпреварот учествуваа 17 бармени од повеќе градови од земјава.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Продолжува идентификацијата жртвите во железничката несреќа во Грција, официјално потврдени 57 загинати

Следно

Земјотрес со јачина од 5 степени ја погоди јужната турска област Кахраманмараш

Latest from Blog