Баерн Минхен продава две фудбалски ѕвезди

1 min read

Германските медиуми пренесуваат дека актуелниот шампион на Германија Баерн Минхен е подготвен оваа лето да ги продаде Садио Мане и Гнабри.

Мане е незадоволен во Германија, не се снајде најдобро во Баерн, а инцидентот во соблекувалната и ударот на Лерој Сане е капка која ја пречи чашата.

Баварците му соопштиле на неговиот агент дека слободно може да си бара нов клуб, а најсилен интерес покажува Пари Сент Жермен.

Проблемот со Серж Гнабри е падот на неговата форма, а раководството на клубот верува дека сега е идеален момент за негова продажба. Гнабри исто така сака да ја промени средината, а има понуди од Премиер лигата.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Зеленски негира дека Украина го нападнала Кремљ

Следно

Уставниот совет на Франција не прифати распишување на референдум за пензиската реформа

Latest from Blog

Тухел останува во Баерн

Германскиот стратег Томас Тухел и следната сезона ќе биде тренер на минхенски Баерн, потврди претседателот на